Закрити вікно
 

Археологи розкопали залишки будівель давньоруського часу у Чернігові

Археологи розкопали залишки приватних будинків давньоруського часу у центрі Чернігова. Про це повідомив археолог Ігор Ігнатенко.
За його інформацією, дослідження показали, що за часів Київської Русі на ділянці знаходилися приватні садиби.
Однак, зазначає археолог, найбільшим і найцікавішим об’єктом є підвал будівлі початку XIII ст. Його котлован повністю не розкопали, а відтак стверджувати, чи житловим він був, чи господарським поки не можна.
Ігнатенко уточнює, у передмонгольську добу котлован підвалу був засипаний землею зі сміттям. Саме це і є головним джерелом інформації для науковців.
Археолог також повідомив, що, окрім усіляких уламків горщиків, у споруді було знайдено велику кількість фрагментів скляних браслетів – жіночих прикрас кінця XII - початку XIII ст., траплялися точильні бруски із каменю, пряслиця – важки на веретено із овруцького шиферу.
Також група, що веде розкопки, знаходила два вістря стріл, кородовані пружинні ножиці та інші предмети із заліза бронзи і каменю. 
"Розкопки потроху наближаються до перехрестя, коло якого проходила давня Любецька вулиця, так що, можливо, найцікавіші знахідки ще попереду", - підкреслює Ігнатенко.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • У Білій Церкві засудили 38-річного чоловіка, який вбив свою тещу
  • У Білій Церкві жінка викрадала квіти з могил загиблих воїнів
  • У Білій Церкві жінку вдарили по голові й відібрали гаманець
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне