Закрити вікно
 

Енваітенет - острів, з якого не повертаються

Назва острову Енваітенет, що знаходиться на озері Рудольфа, розташованого на півночі Кенії, з мови мысцевого племені ельмоло перекладається як «безповоротний». Ніхто з людей, які відправлялися туди, назад не поверталися. Історія таємничих зникнень на острові Енваітенет починається з 30-х рр. XVII ст. Тоді кілька сімей туркана вирішили сховатися від работоргівців і вибрали для цього острів на озері Рудольф. Вже з самого початку свого перебування на острові люди звернули увагу на відсутність птахів і тварин, а також на неприродно яскравий смарагдовий відтінок рослинності і її занадто пишне зростання. Незвичайним була також наявність гладких бурих каменів, що з'являлися і знову зникали. Вони утворювали цілі скупчення і виглядали так, як ніби хтось їх спеціально пополірував.

Надалі туркана зіткнулися ще з цілою низкою містичних явищ. Жителі чули зловісні крики і протяжні стони, які часом тривали близько години. Далі жителі виявили, що потрапити на деякі ділянки острова неможливо, настільки тісно перепліталися там гілки дерев. Крім того, остров'ян ночами стали мучити кошмари: уві сні вони бачили таємничих істот, які лише віддалено нагадували людей.

Ці бачення потім на певний час позбавляли людей можливості рухатися. А коли стан заціпеніння проходило, починалися сильні головні болі, часткова втрата зору, нудота. Іноді могло несподівано з'явитися місто, що світиться різнобарвними вогнями, з зруйнованими вежами і стінами палаців, а перелякані остров'яни чули похоронний спів.

Слідом за цим почалися нещасні випадки зі смертельними наслідками. Навіть незначний поріз приводив до зараження крові, звичайна їжа - до отруєння. Досвідчені плавці тонули в озері при повному штилі. Людина могла впасти на рівному місці і отримати серйозну травму. Нарешті, перед людьми могли раптово з'явитися небачені раніше чудовиська, рятуватися від них доводилося стрімкою втечею, але це вдавалося не завжди. Маленькі діти безслідно зникали буквально на очах своїх батьків.

Все, що відбувалося на острові послужило причиною того, що інші члени племені, що залишилися на березі озера, стали бачити остров'ян все рідше і рідше. А одного разу, коли вони через кілька місяців все ж наважилися прийти на острів, він виявився безлюдним. Всі речі, домашнє начиння, знаряддя праці залишилися на своїх місцях, слідів безладу і боротьби не було, а люди, просто, зникли.

У XVIII ст на острові зникли дві експедиції - німецька і голландська. Вони зникли так само безслідно, як і аборигени кількома десятиліттями раніше.

У 1935 р британська експедиція під керівництвом сера Вівіана Фуша вивчала життя племені ельмоло. Два члена експедиції, геологи Мартін Шефлес і Білл Дайсон припливли на острів для більш детального його вивчення. Протягом двох діб вони подавали на материк колегам світлові сигнали, але потім вони раптово припинилися. Через 2 тижні керівник експедиції послав рятувальників на їх пошуки. Але на Енваінететі не було виявлено абсолютно ніяких слідів, що вказують на те, що тут протягом більше 15 днів знаходилися люди. Обліт острова літаком також нічого не дав. Більш того, і спрямовані на пошуки туркана і кочівників самбуру (понад 200 осіб), обнишпорили кожен камінь і абсолютно нічого не знайшли.

У місцевих переказах говориться про існування на острові Енваітенет труби, з якої виривається полум'я. Згадується також про деякі коридори, які ведуть углиб землі. За віруваннями племені ельмоло, господарем острова є велетень Уот Усуму Тонг Дуурай.

В середині XX ст на острові вирішили оселитися кілька сімей ельмоло, яким набридло жити в постійних сутичках зі своїми войовничими сусідами. Ельмоло побудували будинки і зайнялися рибальством. Спійману рибу вони регулярно відвозили своїм одноплемінникам і обмінювали на молоко, хліб та інші продукти. Але раптом остров'яни раптово припинили свої візити. Через досить довгий час інші ельмоло вирішили послати пліт, щоб дізнатися, що ж сталося. Люди не знайшли нічого, крім абсолютно цілих хатин, начиння, речей і гниючої риби. Все село (30 з гаком людей) пропали так само безслідно, як і їх попередники.

І зараз таємниця зникнення людей з острова Еваітенет не отримала ніякого пояснення. У числі причин називають наявність на острові у великій кількості гігантських отруйних кобр. Деякі вчені висловлюють припущення, що гази, які періодично виділяються озером Рудольф, яке має вулканічне походження, токсичні, і надають хворобливий вплив на психіку людей. Вони в пориві божевілля кидаються у воду і тонуть або ж їх зжирають крокодили, якими озеро буквально кишить.

У кочових племен туркана, що населяють Кенії, існує своя версія щодо того, куди зникають остров'яни. Туркана впевнені, що людей забирає богиня-покровителька родючості. У будь-якому випадку, в даний час немає бажаючих просто зійти на берег острова, не кажучи вже про те, щоб оселитися на ньому.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • У Білій Церкві посеред дня вщент згорів автомобіль
  • Правоохоронці затримали двох жителів Білоцерківщини, які 9 років переховувались від слідства
  • У Білій Церкві посеред вулиці діти знайшли пістолет
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне