Закрити вікно
 

Мона Ліза: під портретом знайшли прихований ескіз

  • Мона Ліза: під портретом знайшли прихований ескіз
Французький вчений Паскаль Котт заявив, що виявив під портретом Мони Лізи прихований ескіз, про який раніше нічого не було відомо.

За допомогою спеціального апарату, який він власноруч виготовив, Котт знайшов сліди ескізу, зробленого в техніці спольверо (spolvero). Це означає, що Леонардо да Вінчі переніс зображення на дерев'яну панель вугіллям - через отвори, зроблені в лініях ескізу, як через трафарет.

Сліди вугілля Котту вдалося виявити біля руки та лінії волосся на голові Мони Лізи. Вчений припускає, що художник у процесі змінив позу своєї героїні, повернувши її голову безпосередньо до глядача. 

Окрім того, на прихованому ескізі Котт виявив у волоссі Джоконди є шпильку, яка ставить нові запитання про задум художника.

«У Мони Лізи не могло бути такої зачіски. В ті часи у Флоренції таке було неможливо», - каже дослідник.

Він припускає, що такі шпильки могли зображувати на портретах «реально не існуючих жінок» - наприклад, богинь або навіть Діви Марії.

В описі дослідження йдеться, що отримавши доступ до картини у 2004 році, вчений зробив цифрові знімки портрета мультиспектральною камерою, яку сам і розробив. Він твердить, що використана ним технологія аналізу віддзеркалення світла дозволяє побачити додаткові зображення між шарами фарби.

У 2015 році Котт заявляв, що знайшов під «Джокондою» друге зображення. Тоді він припустив, що прихована картина була портретом справжньої Мони Лізи, а відомий усім портрет - це зображення іншої жінки.

Тоді фахівці поставили його висновки під сумнів, а Лувр відмовився коментувати його заяву, додавши, що він не входить до дослідницької групи музею.

Вважається, що Леонардо працював над Моно Лізою в період з 1503 по 1517 рік, коли він мешкав у Флоренції, і згодом - у Франції.
Про те, хто саме зображений на картині, тривалий час точилися суперечки. Проте вважається, що найімовірніше це - Ліза Герардіні, дружина флорентійського торговця шовком.

Читайте також: 20 знакових фото минулих років. Моменти, які назавжди увійшли в історію.
Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • У Білій Церкві під час пожежі у квартирі загинув чоловік
  • У Білій Церкві жінка збила 5-річну дівчинку
  • СБУ ліквідувала у Білій Церкві нарколабораторію та мережу збуту наркотиків
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне