Закрити вікно
 

У НКРЕП заявили, що вода здорожчає максимум на 2,5%

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг заявляє про намагання Асоціацією водоканалів дискредитувати впровадження ринку електричної енергії, маніпулюючи показниками зростання тарифів. За розрахунками Комісії, потенційне зростання водопостачання та водовідведення може відбутися в середньому на 2,5%.
«Основні чинники, що спричиняють зростання електроенергії для кінцевого споживача, – це збільшення тарифу НЕК «Укренерго», що враховує відшкодування витрат на виплату виробникам електроенергії за «зеленими» тарифами, але з іншого боку, тарифи на розподіл зменшуються. НКРЕКП доводить до відома, що зростання тарифів за рахунок дії сукупних факторів підвищення тарифу на передачу та зменшення тарифів на розподіл електроенергії призводить до підвищення ціни на електроенергію для кінцевого споживача в межах 15% за І класом напруги; та в межах 8% за ІІ класом напруги. Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства переважно споживають електроенергію за ІІ класом напруги. За твердженням Асоціації водоканалів, з 01.07.2019 комунальні підприємства фактично отримали здорожчання електричної енергії на 22-25%, що не відповідає дійсності», – апелюють у Нацкомісії.
За попереднім аналізом НКРЕКП, рівень зростання вартості електричної енергії призводить до зростання у середньому тарифів ліцензіатів на централізоване водопостачання на 2,54 %, на централізоване водовідведення на 2,48 %.
Раніше повідомлялося, що з 20 серпня водоканали України можуть перейти на погодинну подачу води або на 20%-25% підняти тарифи на послугу.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • “Працювали” по всій України: на Київщині затримали банду викрадачів авто
  • Небайдужі сусіди допомогли затримати злодія, що проник у будинок
  • У Білій Церкві вже понад 20 днів розшукують 15-річного Захара Манікало
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне