Закрити вікно
 

Банки не мають права слати рекламу на телефони українців без їхньої згоди - НБУ

Банки не мають права використовувати номери для українців для рекламних розсилок, не отримавши для цього попередньої згоди власників номерів. Про це заявила начальник управління Національного банку України з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук, пише Уніан.
«Незаконно. Нагадаю: телефонний номер - це персональні дані. Банки мають отримувати згоду людини, де і як вони будуть використовувати його персональні дані. На жаль, законодавство в цій сфері дуже часто порушується», - сказала Лобайчук, відповідаючи на питання про законність рекламних розсилок за номером абонента, який не має договірних відносин із банком.
Посадовиця допустила, що в такому випадку банк міг отримати відомості про клієнта в іншого банку. 
«Людині дають підписати загальний папірець, як згоду на будь-які операції з даними. Можливо, один банк передав дані іншому», - додала Лобайчук.
За її словами, регулятор відслідковуватиме такі випадки й каратиме банки.
Раніше Верховна Рада прийняла закон про захист прав споживачів фінансових послуг, що зобов'язує банки інформувати потенційних позичальників про всі майбутні витрати за кредитом, у тому числі додаткові і супутні послуги третіх осіб.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • У Білій Церкві сталася чергова ДТП за участі моторолера: Двоє підлітків травмовані
  • У Білій Церкві на масиві Леваневського збили мопедиста
  • У Білій Церкві п'яний водій за кермом пив пиво на очах у патрульних (ВІДЕО)
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне