Закрити вікно
 

Банк не має права передавати борг фізособи колектору без попередження

Банк не має права передавати заборгованість фізичної особи і його контакти колекторській компанії або третій особі без попередження. Про це пише Уніан.
Як заявила начальник управління Національного банку України з захисту прав споживачів фінансових послуг Ольга Лобайчук, телефонний номер - це персональні дані.
«Коли особа в кредитній заявці вказує контакти знайомих, банк не має права без письмової згоди цих знайомих обробляти їхні дані», - сказала Лобайчук.
За її словами, Нацбанк контролюватиме виконання цих норм, оскільки в рамках прийнятого Верховною Радою закону про «спліт» із липня 2020 року стане регулятором для колекторів. 
«Відповідно до Закону «Про захист персональних даних», за такі порушення передбачена кримінальна відповідальність керівництва банку. Що стосується поруки, то слід розуміти, що поручитель попередньо має дати свою згоду підписати відповідний договір", - додала Лобайчук.
Раніше Верховна Рада прийняла закон про захист прав споживачів фінансових послуг, що зобов'язує банки інформувати потенційних позичальників про всі майбутні витрати по кредиту, включаючи додаткові та супутні послуги третіх осіб. Також закон запроваджує однакові правила для банків і небанківських фінустанов щодо реклами фінансових послуг. 
Повноваження щодо захисту прав споживачів фінансових послуг в рамках закону отримав Національний банк, у якому вже створено відповідне управління під керівництвом Ольги Лобайчук.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • У київській лікарні двоє чоловіків, хворих на COVID-19, наклали на себе руки
  • Білоцерківські патрульні виявили автівки з підробленими документами
  • Небайдужі сусіди допомогли затримати злодія, що проник у будинок
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне