Закрити вікно
 

Під час перепису-2020 українців питатимуть про національність, мову й уміння читати

Під час всеукраїнського перепису населення, який запланований на грудень 2020 року, українцям ставитимуть орієнтовно 10 запитань, повідомляє Українська правда.
Запитають про національність і мову (рідну, а також інші мови, якими володіє респондент). Ставитимуть питання про освіту, щоб зрозуміти, скільки в Україні людей з науковими ступенями, скільки магістрів, бакалаврів, випускників закладів професійної освіти, а також тих, хто не має навіть середньої освіти. Для останньої категорії передбачено питання: чи вмієте ви читати та писати?
Поцікавляться і про родину (її склад, про те офіційний шлюб чи громадянський, чи респонденти розлучені).
Зпитуватимуть про квартирне питання, щоб допомогти провести ревізію житлового фонду. Зокрема, коли був зведений будинок, у якому мешкають респонденти. Для тих, кому це не відомо, передбачені варіанти відповідей на кшталт «точно не знаю, але до 1946 року» тощо.
Водночас цікавитимуться розміром житлоплощі і благоустроєм: чи є в оселі кухня, інтернет, водопостачання та каналізація, чи організовано вивезення побутових відходів та ін., чи в оселі центральне опаленням чи індивідуальні прилади обігріву – котли, спліт-системи, газова плита чи електрична тощо.
Також питання стосуватимуться ринку праці, щоб зрозуміти масштаби онлайн-зайнятості і роботи з дому, і внутрішньо переміщених осіб – щоб порахувати всіх ВПО, визначити їхні вік, стать, умови проживання, ким і де вони працюють тощо з метою оптимізації списків тих, хто потребує державної підтримки.
Науковці наполягли, щоб у переписний лист включили питання до всіх жінок у віці 15+, скільки дітей вони народили (це необхідно для демографічних прогнозів).  
На основі отриманих даних визначатимуть прогнозований масштаб міграції. Також їх використовуватимуть для розробки програми підтримки й розвитку регіонів, які занепадають, для інфраструктурних і транспортних рішень.

Підписуйтеся на телеканал Крокус у Facebook, Telegram та Instagram - оперативно та лаконічно про найважливіше. Приєднуйтесь до нашого каналу на YouTube!
Новини партнерів
Залишити коментар
Надзвичайні новини
  • На Білоцерківщині затримали 19-річного молодика за побиття поліцейських
  • У Білій Церкві посеред вулиці діти знайшли пістолет
  • З'явилося відео моменту збиття пішоходу в районі ДНС (Відео 18+)
Новини партнерів
  • Коментують
  • Сьогодні
  • Популярне